Фото - Театральне Надбужжя с. Ожидів

 
Театральне Надбужжя с. Ожидів
Кам’янку – Бузьку часто називають колискою Українського театру. Адже історія цього міста тісно пов’язана із зародженням українського театрального мистецтва. Саме тому в кінці вересня в Кам’янко – Бузький районний Народний дім приїжджають кращі театральні колективи Львівщини на обласний фестиваль – конкурс «Театральне Надбужжя».
Цьогоріч перед початком дійства представники обласного, районного керівництва, усі театральні колективи та гості міста пройшли урочистою ходою до меморіальної дошки Якубу Гаватовичу - письменнику і культурно – освітньому діячеві. Ще в далекому 1619 році Якубом Гаватовичем на міському ринку були поставлені перші в історії інтермедії українською мовою: «Продав кота у мішку» та «Найкращий сон». Ці постановки були пройняті неповторною українською ментальністю й наповнені яскравим національним колоритом. Буський район представляв самодіяльний драматичний колектив Народного дому с. Ожидів, керівник Марія Коза. Ожидівські хлопці, вдягнені в барвисті українські строї, гордо йшли попереду колони та отримали почесне право - покласти кошик із квітами до плити основоположнику української інтермедії.
Вже в залі Народного дому керівник віддіду культури Кам’янко – Бузької РДА привітала гостей із Бродів, Перемишлян, Радехова, Сокаля, Жовкви, Самбора, Пустомит, Жидачева, Буська та інш. Мирослава Туркало, начальник відділу мистецтв департаменту з питань культури, побажала усім артистам успішного виступу, а глядачам приємного перегляду. Серед розмаїття класичних вистав з якими виступили Народні театральні колективи інших районів області, драмгуртківці з Ожидова продемонстрували уривок із п’єси Т.Г. Шевченка «Назар Стодоля». Звичайно, всі переживали і хвилювалися, хоч вже неодноразово доводилось виступати із виставою: і перед ожидівським глядачем, і перед працівниками культури на районному семінарі. Та на обласному фестивалі перед членами поважного журі – вперше. Тож юні актори старалися, як тільки могли, щоб передати внутрішній світ своїх героїв. Через мистецтво гри, мистецтво перевтілення вони впевнено, цікаво відтворили живі образи: Назара – Ігор Лебідь, Галі – Мар’яна Петльована, Стехи – Віка Гапчин, Хоми – Роман Запоточний, Гната - Олександр Москва, Хозяйки – Орислава Лебідь. У ролі сватів виступили - Богдан Шмигельський та Андрій Малий. Є й нагорода - диплом за участь в обласному огляді – конкурсі «Театральне Надбужжя» та за розвиток і популяризацію українського аматорського театрального мистецтва.
Тішимося, що є в Ожидові такий аматорський драматичний гурток , та щиро дякуємо вмілому організатору, керівнику Марії Козі. Адже в такий спокусливий на всілякі дрібниці для молоді час вона зуміла зібрати юні таланти в один колектив, прищепити їм іскорку любові до мистецтва гри, мистецтва відтворення сценічних образів, до українського театру. Тож хай Господь посилає п. Марії та всім учасникам гуртка міцного здоров’я, творчого натхнення, щоб і надалі змогли повністю реалізувати свої оригінальні задуми, відтворити на сцені ще не одну цікаву постановку. І щоб кожна наступна вистава дарувала глядачам нові емоції, чудові враження та надовго залишала в душах приємні спогади.

Методист театрального жанру
Буського РНД Оксана Шквір

Люди и события604 x 453
Театральне Надбужжя с. Ожидів


604 x 453
Театральне Надбужжя с. Ожидів


517 x 222
Театральне Надбужжя с. Ожидів