Фестиваль духовної пісні "Душа моя величить Бога"

 
 

Фестиваль духовної пісні "Душа моя величить Бога"
У переповненому людом НД с. Новосілки – гамірно і святково. Вирують емоції, вабить зір кольорова гама вишивок. На сцені – тріо сім’ї Хом’якевич з піснею «Ангел Господній», яка задає тон усьому дійству. Таким величним Великоднім співом  відкрився  III районний фестиваль духовної пісні «Душа моя звеличить Бога».   І цого року  фестиваль приурочений нашому славному земляку, якого називають    Будителем Галичини, народному поету, прозаїку, публіцисту, автору першої книжки  українською мовою “Русалка Дністрова”, отцю Маркіяну Шашкевичу.Нужда і тяжка недуга завчасно звели його в могилу.  7 червня ми відзначали сумну для нас дату - 170 років  з дня смерті М.  Шашкевича.  О. Маркіян мав коротке, але плідне життя. Усі 32 роки він прожив для народу. Саме він став для багатьох  людей тією провідною зіркою у пошуку дороги до істини, дороги до церви, до Господа Бога.  

Акцію розпочали з благословення місцевого пароха о.І. Білути.

«Гімн Пресвятій Богородиці» у виконанні дитячого вокального ансамблю «Промені надії» (НД с. Красне , кер. І. Лучкевич) усі слухали стоячи. Оплесками вітали слухачі квартет у складі Насті Новосад, Насті Сторонянської, Сніжани Тіщенко( акомпаніатор – Віталій Скарбек). Утішківський Народний вокальний ансамбль «Любисток» ( кер. Ольга Бекар) розпочинає виступ з молитви «Господи помилуй». Від чудового співу дуету з Яблунівки  у складі Оксани  Піджарко та Христини Грабінської на душі стає світліше і серце наповнює

любов. Уже добре знаний в районі, популярний  чоловічий вокальний колектив «Патріот» Народного дому с. Старий Милятин (кер. П. Лось, акомпаніатор М. Сирота) вітає присутніх у залі піснею «На землі  подарований час». Марія Пудляк та Марія Майба чудово виконують пісню «Батьки мої», а Оксана Вороновська з Гумниськ – «Господи помилуй». Прем’єрою  фестивалю став виступ маленької Юлії Хом’якевич, пісня у її виконанні «Хай співає вся земля» викликала у залі  шквал емоцій. Приємним сюрпризом для усіх був виступ Маряна Мацеха, учасника музичного гурту «Флояра» (м. Львів).

Щиро дарували свої пісні Богдан Мацех, Зоряна Майба.  «Люблю Тебе, мій милий Боже» виконав вокальний ансамбль НД с. Новий Милятин ( кер. Дарія Мельник, акомпаніатор М. Сирота).

 А завершальним був виступ Народного вокального гурту «Куди йдеш»

(кер. о. Я. Лозовий). «Нас єднає любов» - тема виступу колективу. І нас, учасників фестивалю, об’єднала любов до  о. М. Шашкевича, до всього, що він  залишив нам у спадок.

Керівник відділу культури та туризму Буської РДА Л. Ціхоцька подякувала усім, хто прилучився до створення  заходу  і урочисто передала естафету фестивалю Гумниському сільському голові   Тетяні  Кравець.

Варто сказати, що ведучими фестивалю були Надія та Віктор Хом’якевич. Автори  сценарію – О. Шквір та Л. Блінова.

 

 

 

 

 Методист Буського РНД                               І. Калиновська   

 Создан 10 июн 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником