Ідея створення музею

 
 

Ідея створення музею
  Ідея створення музею в Буську тривожила уми людей віддавна. Мабуть,  з того часу, відколи зник музей на Площі  Ринок. 14 років тому ми відновили музей у РНД.  Це були 2 невеликі кімнати, але експонатів у них було достатньо, бо щось таки вціліло  з попереднього.  На жаль, і цьому музею не судилося довге життя. Його, невідомо за чиєю вказівкою, розформували, експонати зникли (рештки під опіку взяли «Бужани»).

  Допоки палац  Бадені не готовий стати мистецьким центром Бущини, ми знову повернулися у приміщення районного Народного дому. Доклали багато зусиль, аби привести їх до ладу: штукатурили, фарбували, мурували, склили, зварювали. Сьогодні це приміщення з самодостатньою експозицією, про яку треба не розказувати – її потрібно побачити. Музей народився гарний , бо створювали його з любовю. Важко у двох кімнатах площею 50 кв. метрів розмістити усе, що хотілося би і моглося. Але ми старалися. Спочатку збирали експонати. І , приємно про це говорити, люди відгукнулися: несли з дому старожитні цінні речі, які в родині передавалися із покоління в покоління. Саме тому, у нас так багато рукоділля, речей ужиткового побуту, меблів, світлин. В першу чергу хочу подякувати Емілії Литвин, Надії Стахів, О. Прокопович, І.Климу, І.Калиновській, О. Роман, Л.Вовк, І. Стефанюку, М.Галіковський, Г. Тихій, В.Шереметі, Л.Озарків, І.Ціхоцькому, В.Пенцаку  за цінні  дарунки музею.

  Звичайно, була у нас і фінансова допомога. Зокрема,  депутата  Львівської обласної ради Б.Козака, депутатів  Буської районної ради : В. Сисуна, І Іваськіва, І. Майби, приватних підприємців   М. Гродзевича, І Кошіля, П.Кахнича , Р. Кучми, Б.Ковальчука, Буського осередку  громадської організації «Разом» (голова М.Зеленська),  М. Левка, Р. Кузика, М. Гербута.

  Не менш цінною була праця наших працівників культури : Л. Огороднік, Р.Юськіва, А.Тарнавського, директорів СНД М. Жука (с. Безбруди), Ю. Бабуха (с. Русилів), А. Федашка (с. Хватів), І. Герасиміва (с. Ожидів).

  Для мене кожна музейна річ – цінна. Адже за нею – чиєсь життя, чиясь доля, спогади, радість і сльози…

  Особливо цінні експонати – особисті речі Іванки  Мигаль та Софії Караффи-Корбут . Для мене ж багато сентиментальних спогадів навертає дідівська скриня.  Вона невелика, звичайна, але з нею пов’язано так багато спогадів з дитинства.

  Екскурсії в музеї плануємо робити загальні і тематичні. Наприклад, екскурсія , яка розповість про вишивку Н адбужжя, чи екскурсія про видатних людей рідного краю.

  У нас немає коштів для введення штатної одиниці. Та статус музей отримає дуже скоро і проблем із «життям» музею не буде. Адже він працюватиме безперервно, без вихідних.

  Родзинка музею – підвальне приміщення площею понад 100 м. кВ. Воно давнє – понад 100 років: цікава архітектура, цікаве планування, багата історія. У нішах ми зробили експозицію: зразки кафелю, цегли, скла, кераміки. Експонатів поки що мало. Але будуть!

  Будемо мати гостей на відкритті музею. Дорогою з Куткора (день уродин С. Караффи-Корбут) до нас завітають В. Валько, розпорядник спадщини мисткині та Д.Сапіга – директор видавництва «Каменяр». Приїдуть не з порожніми руками: подарують годинник художниці та ще кілька особистих речей, літературу про неї. А у вересні чекаємо у гості Б. Гориня – буде презентація книжки «Життя і творчість С.Караффи- Корбут» .

  23 серпня ми відкриваємо музей. Та робота у музеї не припиниться . Адже у планах – розширення експозиції за рахунок добудови. У ній плануємо відтворити помешкання бужан 100-літньої давності – глиняна підлога та стіни, діюча піч, наповнення цікавими артифактами. Є над чим працювати!Создан 24 сен 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником